Jdi na obsah Jdi na menu
 


MLEZIVO - OBECNĚ

31. 12. 2011

CO JE TO MLEZIVO

Mlezivo je sytě žlutá až oranžovočervená tekutina, vazké a lepkavé konzistence s nahořklou chutí a specifickou vůní. Zbarvení mleziva je ovlivněno především obsahem betakarotenu v krmivu krávy (pozor na příměsi krve!, které jsou nefyziologické). Mlezivo označujeme jako mléko nezralé, které kráva produkuje obvykle po dobu 5 až 7dnů. Je velmi důležitým zdrojem živin, nespecifických imunitních faktorů, nespecifických antibakteriálních faktorů, včetně mateřských imunoglobulinů, které chrání novorozené tele proti infekčním onemocněním v prvních týdnech života (tzv. pasivní imunita). Krmení kvalitním mlezivem má pozitivní vliv mj. i na rozvoj trávení – ovlivňuje rozvoj klků střeva, jejich plochu, jejich výšku a hloubku krypt.

PROČ JE DŮLEŽITÉ MLEZIVO?

Imunoglobuliny (protilátky) jsou proteiny, které jsou nezbytné pro identifikaci a zničení patogenů, se kterými přichází organismus telete do styku. Telata se rodí jako hypogamaglobulinemická, tedy s velmi nízkou hladinou protilátek – imunoglobulinů v krvi. To je zapříčiněno typem placenty, která brání v průběhu gravidity přestupu protilátek z krve matky do krve telete. Aby tele po narození neuhynulo na infekci, postarala se příroda o způsob, jakým kráva protilátky – imunoglobuliny teleti předává, a tím je právě mlezivo.

JAKÁ JE JEJICH ÚLOHA?

Každá z frakcí imunoglobulinů má svou specifickou úlohu. Pro přežití telete jsou nejvýznamnější IgG1 a IgG2, které představují 80 až 90 % všech imunoglobulinů. Tyto imunoglobuliny přecházejí střevní sliznicí do mízy a odtud do krve. Jejich úlohou je identifikace a inaktivace mikroorganismů, které vstupují do krevního řečiště. Podobnou úlohu má také IgM. IgA se váží na střevní sliznici a zabraňují patogenům přilnout ní a dále pronikat do krevního řečiště. IgE je důležitý při hypersenzitivitě (alergických reakcích) a ochraně proti parazitům. Imunoglobuliny zajišťují nejen vlastní pasivní imunitu (hladinu protilátek v krvi), ale také lokální imunitu ve střevě, čímž brání rozvoji zejména průjmových onemocnění telat. Tyto poznatky může chovatel velmi úspěšně využívat v odchovu telat a v boji proti průjmovým onemocněním. Pokud má chovatel dostatečné zásoby kvalitního mleziva, pak lze nezkrmeným mlezivem nahrazovat část mléčného nápoje a zajišťovat tak lokální imunitu střeva (prevence průjmových onemocnění).

 

vendoli-202.jpg